4 Eylül 2013 Çarşamba

Seyahatin ilk günü...

Evet bugün bir yıllık seyahatimizin ilk günü... Bu notları Gökova Körfezindeki Boncuk Kamping'den, ilk durağımızdan, yazıyorum. 

Son birkaç gün sancılıydı oldukça. 2 gün önce tüm evimizi bir depoya kapattık, artık evimiz arabamız, adını da bugün koyduk, inci ( renginden dolayı, inci beyazı) :).  Tabi öncesinde bir sürü hazırlığımız oldu.

Hindistan vizesi son dakikaya kalmıştı maalesef, sebebi başvuru anında vizenin başlaması. Neyse dediğim gibi biraz uğraştırdı ama en azında sonuç verdi, 6 aylık vizeyi kaptık :)

Tüm özel eşyalarımızı topladık öncelikle , bir de depoya konulamayacak çiçeklerin organizasyonu gerekti. Sağolsun Sevda Teyze sahiplendi tüm kıyafetlerimizi ve büyük benjamin çiçeğimizi, küçüğü de Bilgen'imde :) Dış bitkileri de Onat aldı, bizi dertten kurtardılar.

Pazartesi sabahı 6.30 da başlayan eşya toplama ve yerleştirme işi 18'de ancak son bulabildi, ne çok eşyamız varmış yahu, dönüşte biraz daha silkelenmeye karar verdik :)

İlk evsiz gecemizi ağabeyimde geçirdik, bu vedalaşma işleri işte en sancılı olanı. 
Sabah abidükle, sonrasında Sevda teyzeyle, Hüseyin babamla ve en son da bu sabah annem ve babamla vedalaştık. Zordu...

1 yorum:

  1. Demetciğim, size iyi yolculuklar, mutlu, heyecanlı bir yıl diliyorum :) Buradan takip edeceğim. Umut'a da selam söyle :)

    YanıtlaSil